Почетна / Сапуници / Сопругата на Езел му го честиташе неговиот 50-ти роденден

Сопругата на Езел му го честиташе неговиот 50-ти роденден

На 18-ти јуни 2024 година, Кенан Имирзалиоглу, еден од најпознатите турски актери, пмоментално актуелен по улогата во серијата „Освојувачот Мехмет” на Дизи, го прослави својот 50-ти роденден.

Неговата сопруга, Синем Кобал, му честиташе на социјалните мрежи со слика и емотивна порака: “Среќен роденден, љубов моја”. Шармантниот актер доби многу роденденски честитки од своите фанови во коментарите, што ја покажува неговата голема популарност.

Кенан Имирзалиоглу е роден во Анкара на 18-ти јуни 1974 година каде завршил и основно и средно училиште. Подоцна се преселил во Истанбул каде студирал математика на Универзитетот Yıldız Technical. Згодниот турчин го привлекол вниманието на телевизиските продуценти и му било понудено да стане актер откако ја освоил титулата за најдобар модел на светот.

Oсман Синав, познат турски режисер, по тоа го избра Кенан да ја игра улогата на Јусуф Мироглу во серијата Deli Yürek, што беше пресуден момент во професионалната кариера на Кенан.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Гавран“ од редот на најдобрите трилер серии – ова лето на Сител

Порасна во студ, во сиромаштија, во осаменост и болка. По многу години, тој е подготвен …

error: Содржината е заштитена!