Почетна / Серии / Прајм-тајм серии за 2013/14 сезона

Прајм-тајм серии за 2013/14 сезона

 

Од овој месец започна новата сезона на прајм-тајм сериите која може да се пофали со многу нови серии. ТВ Пакет ви обезбеди брз преглед на премиерите од сите нови сезони и нови серии за првите месеци од новата 2013/14 сезона.

 

 

Недела 08 септември 2013

Boardwalk Empire – сезона 4 – HBO

Вторник 10 септември 2013

Sons of Anarchy – сезона 6 – FX

Петок 13 септември 2013

Haven – сезона 4 – Syfy

Понеделник 16 септември 2013

Bones – сезона 9 – FOX 

Sleepy Hollow – сезона 1 – FOX

Вторник  17 септември 2013

Dads – сезона 1 – FOX

Brooklyn Nine Nine – сезона 1 – FOX

New Girl – сезона 3 – FOX

The Mindy Project – сезона 2 – FOX

Петок 20 септември 2013

Last Man Standing – сезона 3 – ABC

The Neighbours – сезона 2 – ABC

Понеделник 23 септември 2013

How I Meet Your Mothers – сезона 9 (последна) – CBS

2 Broke Girls – сезона 3 – CBS

Mom – сезона 1 – CBS

Castle – сезона 6 – ABC

Hostages – сезона 1- CBS

The Black List – сезона 1 – NBC

Вторник  24 септември 2013

NCIS – сезона 11 – CBS

Agents of S.H.I.E.L.D. – сезона 1 – ABC

The Goldbergs – сезона 1 – ABC

Trophy Wife – сезона 1 – ABC

NCIS Los Angeles – сезона 4 – CBS

Lucky 7 – сезона 1 – ABC

Person of Interest – сезона 3 – CBS

Chicago Fire – сезона 2 – NBC

Среда 25 септември 2013

The Middle – сезона 5 – ABC

Back in the Game – сезона 1 – ABC

Revolution – сезона 2 – NBC

Modern Family – сезона 5 – ABC

Criminal Minds – сезона 9 – CBS

Nashville – сезона 2 – ABC

CSI – сезона 14 – CBS

Law & Order: SVU – сезона 15 – NBC

South Park – сезона 17 – Comedy Central

Четврток 26 септември 2013

Grey’s Anatomy – сезона 10 – ABC

The Big Bang Theory’s – сезона 7 – CBS

The Millers – сезона 1 – CBS

Park & Recreation – сезона 6 – NBC

The Crazy Ones – сезона 1 – CBS

Two and a Half Men – сезона 11 – CBS

Glee – сезона 5 – FOX

The Michael J. Fox Show – сезона 1 – NBC

Elementary – сезона 2 – CBS

Parenthood – сезона 5 – NBC

Петок 27 септември 2013

Hawaii Five-O – сезона 4 – CBS

Blue Bloods – сезона 4 – CBS

Недела 29 септември 2013

Once Upon a Time – сезона 3 – ABC

The Simpson – сезона 25 – FOX

Bob’s Burgers – сезона 4 – FOX

Revenge – сезона 3 – ABC

The Good Wife – сезона 5 – CBS

Family Guy – сезона 12 – FOX

American Dad – сезона 9 – FOX

Homeland – сезона 3 – Showtime

Betrayal – сезона 1 – ABC

The Mentalist – сезона 6 – CBS

Master of Sex – сезона 1 – Showtime

Eastbound & Down – сезона 4 (последна) – HBO

Hello Ladies – сезона 1 – HBO

Недела 30 септември 2013

We Are Men – сезона 1 – CBS

Среда 02 октомври 2013

Super Fun Night – сезона 1 – ABC

Ironside – сезона 1 – NBC

Четврток 03 октомври 2013

The Millers – сезона 1 – CBS

The Vampire Diaries – сезона 5 – CW

Welcome to the Family – сезона 1 – NBC

Scandal – сезона 3 – ABC

The Originals – сезона 1 – CW

Sean Saves the World – сезона 1 – NBC

Недела 06 октомври 2013

Drop Dead Diva – сезона 5 дел 2 – Lifetime

Witches of East End – сезона 1 – Lifetime

Понеделник 07 октомври 2013

Hart of Dixie – сезона 3 – CW

Beauty and the Beast – сезона 2 – CW

Вторник 08 октомври 2013

The Originals – сезона 1 – CW 

Supernatural – сезона 9 – CW

Среда 09 октомври 2013

Arrow – сезона 2 – CW

The Tomorrow People – сезона 1 – CW

American Horror Story: Coven – сезона 3 – FX

Четврток 10 октомври 2013

Once Upon a Time in Wonderland – сезона 1 – ABC

Недела 13 октомври 2013

The Walking Dead – сезона 4 – AMC

Четврток 17 октомври 2013

Reign – сезона 1 – CW

White Collar – сезона 5 – Usa Network

Covert Affairs – сезона 4 дел 2 – Usa Network

Вторник 22 октомври2013

The Ravenswood – сезона 1 – ABC Family

Петок 25 октомври 2013

The Carrie Diaries – сезона 2 – CW

Grimm – сезона 3 – NBC

Dracula – сезона 1 – NBC

Понеделник 04 ноември 2013

Almost Human – сезона 1 – FOX

Петок 08 ноември 2013

Bones – сезона 9 – FOX

Raising Hope – сезона 4 – FOX

Enlisted – сезона 1 – FOX

Недела 01 декември 2013

Treme – сезона 4 (последна) – HBO

 

 

Тимот на ТВ Пакет ве информира дека од оваа недела секоја нова серија ќе биде презентирана на порталот. Во коментарите подолу можете да пишувате за оние серии што вие би ги гледале.

 

 

Мите Иванов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Само на Телма продолжува втората сезона од српскиот хит „Беса“

Втората сезона од популарната мафијашка драма стартува на Телма, веднаш по завршетокот на првата сезона. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!