Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Сатира и потсмев на политичките лапсузи во „Пресек“ на ТВ 24

Сатира и потсмев на политичките лапсузи во „Пресек“ на ТВ 24

Гаврил Сирачевски се враќа на малите екрани со нова сезона од забавната емисија “Пресек”.

Правена по примерот на популарната “На рапорт со Јофе” што се емитуваше на А1 телевизија, и оваа емисија на ТВ 24 има за цел да се пошегува на еден саркастичен начин со сето она што се случува на македонската политичка и општествена сцена.

Погледнете ја најновата емисија за да сфатите за каков тип на програма се работи. Најсмејте се и очекувајте следна емисија секоја сабота во 17.45 часот, со реприза во понеделник во 15.30 часот :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

По „70-тите“, МРТ го емитува документарниот серијал и за „80-тите“

Американската серија „80-тите“ е дел од документариот серијал „Децениите“, продуциран од Том Хенкс, Гери Гецман …

error: Содржината е заштитена!