Почетна / Телевизија / Нова сезона од „Сè или нешто“ со Лила во 18 часот на Сител

Нова сезона од „Сè или нешто“ со Лила во 18 часот на Сител

 

Најгледаниот македонски квиз повторно на тв екраните

 

Петтата сезона од квиз шоуто “Сè или нешто” започнува во понеделик (21 септември) на Сител телевизија. Терминост останува ист – 18 часот, како и водителката – Лила. И во новата сезона, многу Македонци ќе се обидат да го пронајдат милионот во некоја од кутиите.

 

 

“Сè или нешто” e македонско квиз шоу, правено по лиценца на квизот Dear or no deal. Лиценцата за “Deal or no deal” прво ја имаше Алфа телевизија на чија фреквенција шоуто се викаше Земи или остави, а водител беше Игор Џамбазов.
Потоа шоуто почна на Сител, со друго име и со нов водител, Лила М.Стојановска.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | ТВ 24 – девет години успешна ТВ приказна и постојан раст

Почна како 24 Вести во скромни услови со амбициозен тим. 9 години потоа, Телевизија 24 …

error: Содржината е заштитена!