Почетна / Филм / Ричард Гир и Винона Рајдер во недела во „Есен во Њујорк“ на МРТ 1

Ричард Гир и Винона Рајдер во недела во „Есен во Њујорк“ на МРТ 1

Тој е плејбој, угледен реставратор кој не верува во љубов. Таа е млада уметница која живее со баба. По првата заедничка ноќ, Шарлот (Винона Рајдер) му се доверува на Вил (Ричард Гир) дека боледува од рак, а тој и кажува да не очекува од него сериозна врска. Но набрзо Вил се вљубува во неа.

Романсата “Есен во Њујорк” во недела, 24 март 2024 година, 15 часот, МРТ 1.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пирс Броснан и Гај Пирс во трилерот „Spinning man” во сабота на Телма

сабота, 13 април 2024 година, Телма ТВ, 22.15 часот – Филозофија на убивањето Еван Бирч …

error: Содржината е заштитена!