Почетна / Филм / Вестерн трилерот „Омразената осумка“ на Тарантино саботно на МРТ 1

Вестерн трилерот „Омразената осумка“ на Тарантино саботно на МРТ 1

„Омразената осумка“ е осмиот по ред филм на Тарантино, чие дејствие е сместено десет години по Амиканската граѓанската војна и ги следи авантурите на Маркиз Ворен (Семјуел Л. Џексон), поранешен војник на Унијата и ловец на глави, заглавен од снежна бура во мал град во Колорадо.

По игра на случајност, го запознава Џон Рут (Курт Расел), кој ја превезува затвореничката Дејзи (Џенифер Џејсон Ли) и уште петмина кои ќе ја комплетираат „осумката“ од насловот на филмот.

23 март 2024 година, сабота, 20.15 часот, прв канал на Македонската телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пирс Броснан и Гај Пирс во трилерот „Spinning man” во сабота на Телма

сабота, 13 април 2024 година, Телма ТВ, 22.15 часот – Филозофија на убивањето Еван Бирч …

error: Содржината е заштитена!