Почетна / МК Сцена / И Весна Бејби се огласи за запросувањето на Каролина Гочева

И Весна Бејби се огласи за запросувањето на Каролина Гочева

 

Весна за Каролина : Ти ја заслужуваш најголемата среќа на светот

 

 

Познатата македонска глумица и водителка Весна Петрушевска не можеше да ја сокрие среќата од веста која ги обиколи балканските медиуми – македонската ѕвезда Каролина ја запросија во Париз. Весна е инаку приватно блиска пријателка на Каролина, па затоа не е чудна неизмерната радост од ваквиот настан.

Во продолжение, прочитајте што напиша драгата Бејби на социјалните мрежи :

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бојана Скендеровски со преработка на „Море сокол пие“

Пејачката Бојана Скендеровски на овој голем ден Илинден ги почасти Македонците со нејзиниот најнов проект, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!