Почетна / Сапуници / Интриги и амбиции во шпанската серија „Живот без дозвола“ на Телма

Интриги и амбиции во шпанската серија „Живот без дозвола“ на Телма

Новата шпанска серија на Телма која започнува од понеделник, 8 мај, ќе нè воведе во животот на моќниот Немо Бандеира, кој дознава дека боледува од Алцхајмерова болест и треба да го одбере својот наследник на империјата, која не ја стекнал на легален начин.

Неговите деца немаат интерес за тоа, но тука е Марио. Немо го одгледал како свој син, но не го гледа како свој наследник бидејќи во неговите вени не тече неговата крв. Се случува пресврт.

Неговите деца почнуваат да се интересираат кој попрво да застане на чело на империјата. Но, Немо има и вонбрачна ќерка, која во суштина го презира неговиот начин на живот. Некој треба да се подготви да го преземе неговото место!

Приказна за силна љубов и силна амбиција од понеделник до четврток ексклузивно на Телма во 22.10 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Рудници на страста” – нова дневна теленовела на Телма

Нова продукција на Телевиса, теленовела полна со предавствa, интриги, одмазда и моќ. Во главните улоги …

error: Содржината е заштитена!