Почетна / Филм / Премиерна документарна програма на Телма секој ден во 14.30 часот

Премиерна документарна програма на Телма секој ден во 14.30 часот

Телма телевизија и оваа година продолжува со емитување на премиерни документарни филмови во својата програма. Секој работен ден пред вестите, во 14.30 часот ќе се емитуваат нови документарци од светски продукции.

Со Телма одиме во обиколка на објекти и пејсажи од соништата во кои сопстевниците вложиле многу љубов и енергија и постигнале хармонија со природата.

Ќе дознаеме и дали топлотните удари, гладот и заразните болести ќе бидат нашата иднина и дали ќе предизвикаат смрт на милиони луѓе до крајот на веков. Каква е иднината на нашата планета?

Ќе ги вкусиме специјалитетите на Франција и ќе се информираме за актуелните светски настани кои ја менуваат геополитиката, економијата и културата.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!