Почетна / Серии / Нови епизоди од „Светот на Биби“ секој ден на МРТ 1
„Светот на Биби“ на МРТ1 секој работен ден од 10:30 и 18:55 часот.

Нови епизоди од „Светот на Биби“ секој ден на МРТ 1

Нови епизоди од серијалот за деца од претшколска и рана училишна возраст. Кратки анимирани продолженија кои се поучни и интересни ќе може да следите од понеделник до петок на првиот канал на МРТ.

Децата ги обожаваат, а за тоа зборуваат и милионите прегледи на цртаните на YouTube. Главниот лик Биби чита сказни, таа сака да учи, љубопитна е и добра личност.

Заедно со нејзиниот пријател Боби, минуваат низ најразлични авантури, а секоја од нив завршува со некаква поука за гледачите.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историската трилер серија „Вашингтонски шпиони“ на Телма во 22:15 часот

Врз основа на вистински настани, серијата ја раскажува приказната за раѓањето на модерната шпионажа за …

error: Содржината е заштитена!