Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Посетете ја „Школата за готвење на Марта Стјуарт“ на МРТ 1

Посетете ја „Школата за готвење на Марта Стјуарт“ на МРТ 1

Инспирирана од истоимениот бестселер, во серијата „Школата за готвење на Марта Стјуарт“ лично Марта им одржува на гледачите мастер клас по кулинарство.

Таа покажува класични техники и постепено ги открива тајните на готвењето. Од варење и динстање, преку печење и пржење до јадење и уживање. Во секоја епизода споделува корисни совети испирирајќи и едуцирајќи илјадници готвачи низ целиот свет.

Понеделник, 18.15 часот, прв канал на МТВ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!