Почетна / Серии / Португалската крими серија „Југ“ во 22:15 часот на Телма

Португалската крими серија „Југ“ во 22:15 часот на Телма

Инспекторот Умберто е човек кој е разочаран од светот и не верува во иднината на човештвото. Тој, заедно со неговата соработничка Алис, се повикани на увид на брод бидејќи од реката Тагус се извлечени безживотни тела на две млади девојки.

Причината за нивната смрт не е позната. Дали се убиени или станува збор за самоуство? Дали се поврзани меѓусебе. Која е тајната што ја крие реката Тагус?

Португалска мини-серија со филмски квалитет во девет продолженија започнува на Телма во среда, 22 мај 2024 година во 22.15 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа без странска програма, Сител и Телма со најмногу премиери

Која национална телевизија вложува најмногу во премиерна странска програма за своите гледачи, а која најмалку? …

error: Содржината е заштитена!