Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Попладне на Телма со документарната емисија „Планетата нашиот дом“
Секое попладне во 17.45 часот

Попладне на Телма со документарната емисија „Планетата нашиот дом“

Кога возите автомобил, знаете со која брзина патувате, знаете колку гориво трошите. Во изградбата на еколошките куќи на почетокот не знаете ништо.

Како да ги искористиме различните видови на природна енергија и да ја внесеме во нашите домови? Каква вентилација треба да спроведеме? Каква изолација да поставиме? Што се случува со удобноста на новите технологии и најбитно од сè, како да ја сочуваме природата и да уживаме во неа.

Некои луѓе имаат голема еколошка свест и тие пионери во областа на градењето, ни одговараат на прашањето, како денес да ја создадеме архитектурата на утрешнината? Како да живееме со природата, на оваа нашава планета и да направиме таа да ни биде вистински и единствен дом дознаваме на Телма во документарната емисија која се емитува секое попладне.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!