Почетна / Филм / По австриската, следува кинеска драма саботно на Телма

По австриската, следува кинеска драма саботно на Телма

📅 сабота, 22 октомври
⏰ 22:15 – Ангелите носат бело

Во мал приморски град, две ученички се нападнати од средовечен маж во мотел. Миа, тинејџерка која таа вечер работеше на прием, е единствениот сведок.

Од страв да не ја изгуби работата, таа не кажува ништо. Во меѓувреме, 12-годишната Вен, една од жртвите, открива дека нејзините неволји само што започнале. Заробени во свет кој не им нуди никаква безбедност, Миа и Вен ќе мора сами да го најдат својот излез.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!