РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Џемре од „Ангели”: Заради пандемијава имам панични напади и страв

Хазар Мотан го толкува ликот на Џемре во турската хит серија “Ангели” на Сител. Родена е во 1990 година во Анкара. Нејзината мајка е режисерка, па Хазар често времето го минувала по снимања со неа уште од рана возраст. Повеќе од сè друуго, таа сакала од секогаш да се занимава …

Повеќе »

Погледнете кој ќе му биде ривал на Романтичарот во новата серија

Миленикот на италијанската кинематографија и телевизиска програма, Алесандро Прециози ќе стои рамо до рамо со ѕвездата на турската комедија “Романтичарот”, Џан Јаман. Двајцата ќе бидат непријатели во претстојната нова верзија на иконскиот ТВ хит од 70-тите „Сандокан“, чии снимања започнуваат оваа есен во Италија. Од продуцентите потврдија дека ова ќе …

Повеќе »

„Елена Лука го сака ГТЦ”, ново омилено место за мода во Скопје

Изминатата година ни покажа колку имаме потреба од љубов, поддршка и колку всушност сме биле среќни кога сме можеле да уживаме во нашите секојдневни омилени нешта. Со почетокот на оваа 2021 година, во нашиот главен град, започнува една нова приказна која во фокусот ги става токму љубовта, поддршката и модата. …

Повеќе »

Програмска шема за Телма од сабота, 16.01.2021 до петок, 23.01.2021

Интересни филмски наслови и редовната програма на емисии ја подготвува Телма и за следната зимска седмица. Она што е ново, а што веќе објавивме е почетокот на крими серијата “Менталист”, која ќе се емитува во 20.30 часот. САБОТА 16.01.2021 07:10 Teлма клуб – забавна емисија(р) 07:55 Телма клуб – продолжува …

Повеќе »

Сарп од „Инсајдер” купи нова куќа, сосед ќе му биде Кузеј од „Браќата”

Сарп од „Инсајдер“ му станува комшија на Киванч Татлитуг. Како изгледа новата куќа на Чагатај Улусој? Според турските медиуми, глумецот Чагатај Улусој (за нас познат како Сарп од серијата „Инсајдер“) изморен од плаќање месечна кирија од 16 000 лири (1765 евра), решил да купи куќа и тоа токму во соседството …

Повеќе »

Можете ли да ги најдете сите филмски грешки во „Талентираниот господин Рипли“?

„Талентираниот господин Рипли“ е филм со толку моќна приказна што ве тера да не ги забележите сите мали пропусти што се случуваат на екранот. Дури и самиот режисер Мингела во коментарот на ДВД изданието ја истакнува сцената во Венеција каде Марџ заминува на бродот со таткото на Дики; има кадар …

Повеќе »

„Ќерката на амбасадорот“ во болница – запира ли снимањето на серијата?

На Неслихан Атагул ѝ е дијагностициран сериозен здравствен проблем. Турската актерка, која стекна слава со улогите во сериите „Кога лисјата паѓаат“ (А1), „Рането срце“ (Алфа) и „Кареасевда“ (Сител), страда од таканаречениот синдром на “нервозни црева”. Првиот симптом што и пречеше на убавицата и за кој побара лекарска помош беше опасно …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!