Почетна / Телевизија / Што ќе гледате на МРТ оваа сезона

Што ќе гледате на МРТ оваа сезона

 

За оваа сезона покрај новите сезони од веќе познатите американски телевизиски серии „Бубалици“ (The Big Bang Theory), крими драмата „Менталист“, „ЦСИ – Мајами“, „ЦСИ – Лас Вегас“, „ЦСИ – Њујорк“ и македонската „ТВРДОКОРНИ“, МРТ најавува и нова програмска шема.

 

 

За оваа сезона МРТ најавува емитување на сите филмови од „007 – Џејмс Бонд“ , спортска програма со многу директни вклучувања , нова емисија „ФЛИПЕР“ и новости во естрадниот магазин „Бекстејџ“.

 

ЏЕЈМС БОНД


 

СПОРТ НА МРТ


 

ФЛИПЕР


 

МРТ исто така најавува нови сезони од „СИТЕ НАШИ ПЕСНИ“ и од квизот „КРУГ НА ЗНАЕЊЕ“.

 

СИТЕ НАШИ ПЕСНИ


 

КРУГ НА ЗНАЕЊЕ


 


За помладата публика од вторник започна „НАПРЕД ДИЕГО“.


 

За крај во оваа сезона сите натпревари на „МЗТ СКОПЈЕ“ ќе се емитуваат на МРТ.

 

 

 

Мите Иванов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Левица за Телма: Oстанете да тонете во малициозност и аматеризам

Жесток допис на претседателот на политичката партија Левица, Димитар Апасиев до ТВ Телма, а кој …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!