Почетна / Сапуници / Од сега репризи на турските серии на Канал 5 ќе тераат до 18 часот

Од сега репризи на турските серии на Канал 5 ќе тераат до 18 часот

Во петокот (1 декември) во 17 часот на Канал 5 ТВ беше емитувана последната епизода од турската серија “Девојката”, а гледачите на турските серии од понеделник не ги очекува премиерна програма во тој термин.

Имено, репризите на вечерните серии ќе бидат продолжени до 18 часот.

Па така од 13.40 часот до 18 часот со пауза за вести ќе се емитуваат репризни изданија на “Крваво цвеќе” и “Замка”, од 19.45 часот продолжуваат премиерните епизоди на овие две серии, а од 23.45 часот повторно репризи на истите две серии.

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брачни игри | Ве запознаваме со Азра од новата хит серија

Азра е партнер во позната семејна адвокатска канцеларија во Истанбул. Тaa обично се занимава со …

error: Содржината е заштитена!