Почетна / Живот / Оваа пролет нов прирачник „Среќометар“ на Сузана Турунџиева

Оваа пролет нов прирачник „Среќометар“ на Сузана Турунџиева

 

Турунџиева порачува : “Вдиши среќа, издиши страв”

 

 

Тв водителката на Наша, Сузана Турунџиева, по неколкуте изданија на животни мисли, оваа пролет со уште една книга. Како што самата објавува, се работи за :

– “Среќометар – прирачник за среќни луѓе и за сите оние што сакаат да научат да ја препознаваат среќата во секој можен облик. За среќата според вас да се мери! НАСКОРО, Среќометар го стартува пролетниот караван на книгата!!!” – напиша Сузана на својот ФБ профил.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Во борба, во борба“ одекна без строфата за Гоце Делчев и фашистите

На синоќешното отворање на прославата за Илинден во текот на изведбата на песната „Во борба, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!