Почетна / Сапуници / Наскоро на Канал 5 доаѓа романтичната сага за „Ќерката на амбасадорот“
Н А С К О Р О ____________ ЌЕРКАТА НА АМБАСАДОРОТ

Наскоро на Канал 5 доаѓа романтичната сага за „Ќерката на амбасадорот“

Љубов пред која и фараоните ќе се поклонат, змејевите ќе замолчат и небото ќе се отвори. Љубов пред која и смртта има смисла, а животот е најдрагоценото нешто што може да се случи.

Без победа на љубовта ниту огновите ќе згаснат, ниту брановите ќе се повлечат. Без таа возвишена љубов, нема да постои ни оваа легенда – легендата за Ќерката на Амбасадорот.

Наскоро на Канал 5 започнува нова романтична серија, која многумина ја споредија со трогателната “Карасевда”.

Ѕвездите од “Карасевда” и “Пари и љубов” доаѓаат на Канал 5 во најновата продукција од Турција. Наскоро – уште една љубовна теленовела, наскоро очекувајте го почетокот на “Ќерката на Амбасадорот”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската актерка Бедија Беговска – дел од „Балканска приказна“

Македонската актерка Бедија Беговска, доајен на Турскиот театар во Скопје, ја гледаме како дел од …

error: Содржината е заштитена!