Почетна / Серии / Ексклузивно | Преземете ја музиката од „Ангели 2“

Ексклузивно | Преземете ја музиката од „Ангели 2“

 

Тин Ејнџелс се поп група формирана во Аргентина во 2007. година од страна на Крис Морена Груп. Бендот е формиран за потребите на тинејџерската серија „Casi Angeles“. Покрај успешната актерска кариера, младите ѕвезди уште на самиот почеток неочекувано се пробиваат во музичкиот свет и стануваат планетарно популарни. Групата има издадено 6 студиски албуми, 4 од нив се дел од серијата „Ангели“, секоја сезона беше поддржана од посебен саундтрак.

 

 

Тимот на ТВ Пакет ги обезбеди сите студиски албуми за фановите на „Ангели“ во Македонија. Во прилог е вториот албум на бендот снимен во 2008. година за потребите на втората сезона од „Casi Angeles“. Уживајте!

за преземање кликате десен клик – сочувај ја датотеката / save link as / save target as

првиот албум, Ангели 1, се наоѓа на овој линк

 

A decir que si

A ver si pueden

Hay un lugar

Un paso

Senas tuyas

Nena

Puedo ser

Rio de besos

El espejo

No mas goodbye

De cabeza

Alguien

Estoy listo

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Белгиската верзија на познатата „La casa de papel“ на Сител по полноќ

Од понеделник до петок во 00.30 часот на Сител место “Тhe Librarians” ќе се емитува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!