Почетна / Забава / Видео | Млада пејачка во карантин излезе на тераса и ги трогна сите

Видео | Млада пејачка во карантин излезе на тераса и ги трогна сите

Луѓето во каратин ширум светот секојдневно наоѓаат начини да го направат секојдневието поинтересно и расположението да им го пренесат и на другите луѓе. Па така, младата пејачка од Мадрид го зема микрофонот и запеа од својата тераса. Нејзините соседи уживаа во прекрасната изведба на баладата на Луис Фонси, со што на крајот ја наградија со громогласен аплауз.

Седи дома и спаси живот и ТИ! Кога може цел свет, можеш и ТИ! Во продолжение, уживајте во изведбата на “No me doy por vencido”:

No nos demos por vencidos

Gepostet von Esperanza bonelo am Donnerstag, 19. März 2020

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Интимен концерт на „Фрајле” на 16-ти март во „Македонска филхармонија”

ористејќи ги своите три гласа, маркантната појава и различниот сензибилитет, членките на новосадскиот бенд „Фрајле” …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!