Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Михајловски се враќа на екраните со интервју со Венко Филипче

Михајловски се враќа на екраните со интервју со Венко Филипче

Гостин на Канал 5 ТВ во петок на 19 јуни, веднаш по централниот Дневник ќе биде министерот за здравство, Венко Филипче. Интервјуто ќе го прави еден од најдобрите македонски новинари, Гоце Михајловски.

Што научивме и што уште треба да сториме за да не бидеме дел од статистиката на заразени? Дали некаде “погреши” кризниот штаб, зошто се дозволија масовните верски собири, зарем министерот не беше информиран дека “бумерангот” си го “прави” своето? Колку верските челници доставија “сол” на живата рана? Како сега да се “растегне” ширењето на вирусот кога болниците “вријат” од заразени? – прашуваат од тимот на “Само интервју / Само вистина”, а одговора Министерот во петок.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Топ тема“ се враќа на Телма со нова сезона 2021/2022

Од понеделник (27 септември) на телевизија Телма започнува новата сезона од познатата политичко дебатна емисија …

error: Содржината е заштитена!