Почетна / Серии / Мет ЛеБланк со комедијата „Епизоди“ ова лето репризно на Телма

Мет ЛеБланк со комедијата „Епизоди“ ова лето репризно на Телма

Уште една реприза ова лето на Телма. “Епизоди” e хумористична серија во 41 продолжение која на Телма ќе се репризира од понеделник до петок во 20:00 часот, веднаш по “Готам”.

Во серијата се запознаваме со Шон и Беверли, среќен британски брачен пар кои се успешни творци на британски хит серии. Се чини дека нивниот живот е исполнет, сѐ до моментот кога исклучително моќен и харизматичен сопственик на една американска ТВ куќа не ги убеди да се преселат во Лос Анџелес како би снимале американска верзија на нивната серија. Но, откако Шон и Беверли ќе пристигнат во ЛА, гледаат дека работите не се такви какви што они ги замислуваа.

Се испоставува дека човекот никогаш не ја видел нивната серија и во новиот ТВ проект бара од нив да го променат главниот актер со школованиот комичар Мет Ле Бланк. Двајцата сопружници се згрозени затоа што од нив се бара улогата на мудар и речит директор на елитен интернат за деца да му припадне на Мет, ѕвездата на “Пријатели” и “Џои”.

Влегувањето на Мет во серијата не само што ќе влијае на професионалната кариера на Шон и Беверли, туку ќе го разниша и нивниот брак.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!