Почетна / Телевизија / Круг на имитации на Пинковите ѕвездички од недела на Алфа

Круг на имитации на Пинковите ѕвездички од недела на Алфа

Во недела на Алфа телевизија со почеток во 18.45 часот започнува нова емисија од музичкото натпреварување на “Ѕвездичките на Пинк”. Познатите ѕвездички Давид, Исидора, Игор, Теодора, Жарко, Томислав, Лена и неколку други се пред нов предизвик на имитации на големи светски имиња и светски настапи.

Ќе успеат ли нашите најмали да ги задоволат критериумите на Леонтина, Гоца и Милан? Чие лице ќе звучи познато како она на легендарниот Драгојевиќ? Која клинка ќе ја изимитира некогашната тинејџ ѕвезда Бритни Спирс? Дарија ќе блесна како Мајкл Џексон, а Милица како Тијана со песната за Тито.

Ѕвездичките на Пинк со нови теми, овој пат имитации. Кој најдобро ги имитираше светските и домашните ѕвезди дознајте во недела во 18:45 на Алфа. ✔️

Gepostet von Alfa Televizija am Samstag, 15. Dezember 2018

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со срдечни честитки за роденденот на Канал 5

Телевизија Канал 5 слави 25 години постоење. Вчера во скопскиот ресторан “Воденица”, тимот на телевизијата …

error: Содржината е заштитена!