Почетна / Живот / Деца Кумановци во трка во пливање на снег на -12 степени

Деца Кумановци во трка во пливање на снег на -12 степени

 

Голи на снег на најстуденото време во Македонија

 

 

Ајкула и делфин, која пливачка техника ја користат децата од Куманово за да пливаат голи во снегот? Ако целта им беше да се снимат и да привлечат внимание, тоа го постигнаа. Погледнете го следново видео :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Некст тајм и Гиговска ги исклучија светилките на 28 март

Глобални лидери, познати личности, и голем број на поддржувачи од преку 190 земји ширум светот …

error: Содржината е заштитена!