Почетна / Филм / Кевин Бејкон и Енди Гарсија во крими филм во недела на Телма

Кевин Бејкон и Енди Гарсија во крими филм во недела на Телма

📅 недела, 30 октомври
⏰ 22:15 – Воздухот што го дишам
(2007)

Исфрустриран и несмасен банкарски службеник го слуша разговорот на тројца соработници во тоалетот за наместена коњска трка и се обложува на голема сума. Го губи облогот и му ги должи парите на опасниот и моќен мафијаш Фингерс.

Гангстер кој работи за Фингерс има способност да предвиди делови од иднината; тој е назначен да собира пари за газдата, со неговиот внук Тони, кој предизвикува проблеми, и е претепан од банда. Менаџерката на поп-ѕвездата Триста го губи договорот со Фингерс без нејзин договор и ѝ се заканува гангстерот.

Посветен лекар бара крводарител кој може да има ретка крвна група за да го спаси животот на неговата тајна и невозвратена страст, прекрасен епидемиолог кој е оженет со пријател.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Даниел Крег во воената акција „Пркос“ во сабота на МРТ 1

Снимен според вистинска приказна, „Пркос“ е исклучителна приказна за семејството, честа, осветата и спасувањето во …

error: Содржината е заштитена!