Почетна / Забава / Евровизија / Каролина и Елена : Ти си нашиот победник, Тамара, те сакаме!

Каролина и Елена : Ти си нашиот победник, Тамара, те сакаме!

Не стивнуваат реакциите на македонската политичка и естрадна сцена по вчерашниот маестрален настап на Тамара на Изборот за песна на Евровизија 2019. По јавните честитки кои ги упатија Заев, Мицкоски, Пендаровски, следуваа и пофалби и гордост од шоу биз елитата. Па така, најголемите другарки на Тамара од естрадата упатија искрени критики и радост за нашиот настап.

Погледнете што пишаа Каролина Гочева и Елена Ристеска на социјалните мрежи :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Српските ѕвезди со поддршка за нашата Тамара и Македонија

Целиот регион денеска зборува за одличниот настап на нашата претставничка на Евровизија Тамара Тодевска. Таа …

error: Содржината е заштитена!