Почетна / Филм / Јапонскиот цртан филм во два дела „Го-чан“ овој викенд на Сител

Јапонскиот цртан филм во два дела „Го-чан“ овој викенд на Сител

Го-чан пристигнува на земјата во потрага по „срцевата плазма“ која ќе го врати мирот на неговата матична планета ЕКС Панда. Тој запознава едно девојче по име Моко, кое живее на фарма со нејзиниот дедо и неколку чудни животни наречени „Чинџумин“.

Тие пријатно ги минуваат деновите, но неволјата започнува кога луѓето ќе навлезат во шумскиот дом на Чинјумин, сакајќи да ги заробат. Во меѓувреме, семејниот живот на Моко се комплицира кога нејзината баба пристигнува од градот.

Уживајте во авантурите на Гочан и Мако, оваа сабота (23 јули) и недела (24 јули) на Сител телевизија. Јапонски цртани филмови во 11.20 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!