Почетна / Телевизија / Идолот Кико ќе биде првиот Македонец на Фарма 5!?

Идолот Кико ќе биде првиот Македонец на Фарма 5!?

 

На фреквенцијата на Алфа ТВ пред неколку дена започна да се емитува петтата сезона на едно од најгледаните реалити шоуа во регионот, Фарма. ТВ Пакет екслузивно дознава дека нашиот идол Христијан Тодороски – Кико е во најтесниот круг за влез во шоуто.

Кико ќе треба да се бања во буре, да го почитува редот и да врши потешка физичка работа, а организаторот на шоуто ќе се потруди ги врати години наназад како што некогаш живееле фармерите. Оваа сезона на Фарма ќе трае рекордни 120 дена, па очекуваме таму да видиме повеќе Македонци. Кого вие би пратиле на Фарма?

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа и ОМД ќе отвораат телевизиско студио во Вашингтон

Алфа телевизија и Обединетата македонска дијаспора потпишаа меморандум за отворање на телевизиско студио во Вашингтон, …

error: Содржината е заштитена!