Почетна / Забава / Ian Gillan ќе ги пее Deep Purple во Скопје, ВИП Арена

Ian Gillan ќе ги пее Deep Purple во Скопје, ВИП Арена

 

Огромно задоволство ни е да Ви го најавиме гала проектот со кој Авалон Продукција ја затвора светската концертна сезона 2016 во Скопје. Рок легендата Ian Gillan- еден од сигурно највпечатливите светски вокали на сите времиња доаѓа со уникатен концерт- со песни од Deep Purple, придружуван од бендот на Don Airey и Македонската филхармонија, под диригентство на Stephen Bentley- Klein, на 5ти ноември во ВИП Арената.

 

 

„Smoke On The Water“, „Black Night“ и „Perfect Stranger“.. се само дел од легендарните нумери кои ќе прозвучат пред македонската публика. Со овој концерт, Авалон Продукција едноставно сака да им излезе во пресрет на сите оние коишто во изминативе неколку месеци чекаа и бараа од нас класичен рок концерт.

Имено, Ian Gillan се` уште активно настапува и распродава концерти насекаде во светот. Само минатата година тој настапи во 48 земји- со Deep Purple и како соло изведувач. Македонија ќе има навистина единствена шанса да го види легендарниот Ian Gillan во Скопје. Специјални гости на овој концерт ќе бидат Papa Le Gal. 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Протест – пејачот на „Green day“ се откажува од државјанството на САД

Пејачот на панк-групата „Грин деј“, Били Џо Армстронг, пред посетителите на концертот во Лондон соопшти …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!