Почетна / Телевизија / Каналот FOX од 15.10 достапен и во Македонија

Каналот FOX од 15.10 достапен и во Македонија

 

FOX International Channels (FIC) веќе го најавуваат пристигнувањето на каналот FOX во југоисточна Европа, водечкиот бренд и меѓународнот лидер во областа на висококвалитетната забава, јавува ТеВе. FOX со емитување започнува на 15. октомври во Албанија, Босна и Херцеговина, Бугарија, Хрватска, Македонија, Црна Гора, Словенија и Косово.

Каналот ќе се приклучи на познатата колекција платени телевизиски канали на дистрибуцијата FIC што на овој пазар се присутни од 2005. година, и во кои се вбројуваат: FOX Life, FOX Crime, FOX Movies, National Geographic Channel, Nat Geo Wild, 24 KITCHEN, Sky NEWS и Baby TV.

 

Подгответе се за најдоброто, најурбаното и најквалитетното… едноставно FOX!

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Станете дел од играната продукција на Алфа, погледнете што се бара

За потребите на играната продукција, Алфа Телевизија вработува: – Актери – 6 (Мажи и жени …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!