Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Фото | Владо Јаневски и Џамбазов водители на Мис на Македонија 1993

Фото | Владо Јаневски и Џамбазов водители на Мис на Македонија 1993

Далечната 1993 година, Катерина Златановска беше втората мисица на независна Македонија, по првата – познатата ТВ презентерка Татјана Стојановска (победничка во 1991-ва).

На вториот избор за Мис на Македонија, водители беа Владо Јаневски и Игор Џамбазов, а како изгледаа двајцата денешни ергени тогаш, погледнете :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нора: Јас се омажив од љубов, не затоа што Марко е Македонец

Поранешната водителка, Нора Шаќири Марковиќ, во најновото интервју на Бекстејџ зборуваше за мајчинството и бракот …

error: Содржината е заштитена!