Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / „Кралството на мумиите“ овој јуни на каналот National geographic

„Кралството на мумиите“ овој јуни на каналот National geographic

Во новооткриениот гробнички комплекс во Сахара се издвојува еден гроб. Во него има само еден камен саркофаг, додека другите гробници се полни со мумии.

Д-р Рамадан Хусеин и неговиот тим се соочуваат со најголемиот предизвик досега: отворање на пет-тонски саркофаг.

Мистериите на Египет и откритијата на тимот археолози за најголемата гробница под песокот на National geographic во недела (21 јуни) во 21 часот и петок (26 јуни) во 19 часот. Овој јуни, следете ги возбудливите епизоди на документарниот серијал за “Кралството на мумиите”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа со премиерна забавна програма за дочек на 2021-ва година

Забавата е вечерва на Алфа телевизија Алфа во соработка со Балкан мјузик ТВ и Арт-студио …

error: Содржината е заштитена!