Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Фото | Ова е новиот водител на новата сезона од квизот „20 секунди“

Фото | Ова е новиот водител на новата сезона од квизот „20 секунди“

Наскоро на МРТ 1 ќе се емитува новата сезона од квизот на знаење “20 секунди”. Во водителската улога во првата сезона во викенд прајмтајм го гледаме актерот Дејан Лилиќ кој се обиде да ги насочи и мотивира натпреварувачите да одговорат на интересни прашања кои ги заскоткаа “мозочните ќелии” на аудиториумот пред ТВ екраните.

Во втората сезона водителската улога му припаѓа на најпознатиот шоу мен и создаден за вакви формати – Игор Џамбазов.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Жешко политичко лето“ наместо „Само вистина“ на Канал 5

Дебатните политички емисии “Само вистина” и “Само интервју” заминуваат на летна пауза. ТВ дебатите продолжуваат …

error: Содржината е заштитена!