Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Фото | Ова е готвачот што ќе го замени Марк во „Брза кујна”

Фото | Ова е готвачот што ќе го замени Марк во „Брза кујна”

Со почетокот на октомври на малите екрани се враќа популарното кулинарско шоу “Брза кујна” со нова, осма сезона. Терминот е добро познат, 16 часот и 50 минути, а водителката и овојпат е Сања Савеска која нè дружи последните неколку сезони.

Новина од оваа сезона е тоа што омилениот шеф Марк добива замена. Од оваа сезона на местото на Марк ќе биде шеф Бобан Симоновски кој ќе го предводи тимот на пиперките и со своите кулинарски вештини ќе му се спротистави на шеф Никола Мишковски од тимот на доматите.

Готвачите заедно со водителката секој работен ден ќе го направат уште позабавен и поинтересен, а ќе понудат и многу нови и интересни рецепти кои ќе треба да ги подготват од само 6 намирници и тоа за само 20 минути.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!