Почетна / Телевизија / History Channel од денеска во понудата на Boom TV

History Channel од денеска во понудата на Boom TV

 

Операторот ONE воведе нов канал во понудата на Boom TV. Се работи за телевизискиот канал History Channel кој постои од 1995. година. На програмата на History се емитуваат документарни програми што зборуваат за случувањата во минатото, заедно со шпекулациите за она што ќе се случува во иднина. Слоганот на каналот гласи: „History: Made Every Day“. Со воведувањето на овој канал, отстранет беше TV 1000.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски цензуриран на Телма? Ова е постот што тој го објави

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ се огласи на социјалните мрежи по повод откажувањето на неговото гостување …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!