Почетна / Забава / Евровизија / Дизајнот на eurovision.tv во боите на Шведска

Дизајнот на eurovision.tv во боите на Шведска

Дизајнот на eurovision.tv во боите на Шведска

 

Постепено влегуваме во новата Евровизиска сезона која е најавена со неколкуте објави за конкурс на песни во многу земји, состаноците на референтната група ЕБУ, а од денес и промената на дизајнот на официјалната Евровизиска страница eurovision.tv. На страницата се објавени детални информации за земјата и градот домаќин на 58. издание на Евровизија.

Следниот состанок на референтната група ЕБУ ќе биде одржан наредниот месец, а тогаш ќе имаме и подетални информации за промената на концептот на гласање на земјите во финалето како и евентуалните промени на распоредот на одржување на проби.

 

Внатрешноста на Малме Арена:

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарија со песната “Tears getting sober” на Евровизија 2020

Бугарија ќе се натпреварува на 65.тото издрание на “Изборот На Песна За Евровизија” 2020 во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!