Почетна / МК Сцена / Видео | Давид Темелков со модерна верзија на „Годинама“ од Мерлин

Видео | Давид Темелков со модерна верзија на „Годинама“ од Мерлин

Поп- пејачот Давид Темелков учестуваше на најголемиот радиски проект на белградското Радио С “Ѕвездите пејат“. Поводот беше дуетот со пејачката Ивана Петерс, а ја отпејаа преработката на популарната „Годинама“, големиот хит на Дино Мерлин и Ивана Банфиќ.

Преработката на Давид и Ивана е во сосема нов модерен звук, а тие снимија и видео спот. Во продолжение погледнете го видео записот на младиот икс фактор :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Никола Зацески со кавер на песна од Тоше по повод роденденот

Никола Зацески, во соработка со Австралиската хуманитарна организација “Play Without Boundaries” и оваа година традиционално, …

error: Содржината е заштитена!