Почетна / Серии / Британската комедија „Dreamland“ – предлог серија на SkyShowtime

Британската комедија „Dreamland“ – предлог серија на SkyShowtime

Добрите шоуа овозможуваат извонредно искуство за гледачите да уживаат во возбудливи приказни во и празнично да се релаксираат. Со порастот на платформите за стриминг и достапноста на ТВ сериите, омилените серии ни се на дофат на раката. За овие празници повеќечасовно непрекинато гледање на добри филмови, шоуа и серии ќе може да си ги овозможиме на SkyShowtime.

Dreamland

Приказната е сместена во британскиот приморски град Маргејт, а на трите сестри ќе им се превртат животите наопаку кога нивната четврта сестра ненадејно ќе се врати. Мел се враќа неочекувано и го дестабилизира целото семејство. Во градот Маргејт, најстарата сестра Триш е бремена и чека девојче. Нејзините сестри Клер и Лејла се грижат околу нее заедно со нивната мајка.

Сценариото е оригинално и толку многу смешно! Целата актерска комплетно ја пренесуваат целокупната визија на креаторите на шоуто! Критичарите ја оценуваат како брилијантно напишана драмска серија, смешна, а сите ликови целосно оформени. Пејачката Лили Ален го игра нејзиниот лик на една од сестрите одлично.

Овој волшебен период гледачите ќе имаат можност да се поврзат споделувајќи ги впечатоците од овие одлични серии, да разговараат за патувањата и животните предизвици на ликовите и да се одморат од секојдневните стресови. Затоа, побрзајте и регистрирајте го вашиот профил на https://www.skyshowtime.com/mk и уживајте во бескрајните часови врвна забава!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историската трилер серија „Вашингтонски шпиони“ на Телма во 22:15 часот

Врз основа на вистински настани, серијата ја раскажува приказната за раѓањето на модерната шпионажа за …

error: Содржината е заштитена!