Почетна / Телевизија / Х Фактор / Учесниците од Х Фактор распалија по Фејсбук – „Ни дадоа само по 100 евра“

Учесниците од Х Фактор распалија по Фејсбук – „Ни дадоа само по 100 евра“

 

Скандал во пресрет на новата сезона на Х Фактор.

 

 

Откако продукцијата на „Х Фактор Адриа“ ги избриша сите видеа што беа постирани на Јутјуб, односно настапите на минатогодишните учесници во шоуто, дел од нив почнаа јавно да зборуваат за се она што се случувало зад камерите. Имено, условите на финалистите не биле воопшто идеални, а за нивните смешни хонорари од „турнејата“ допрва ќе читате. Фифи и Харис се првите кои одлучија да го прекинат молкот. Тие сметаат дека бришењето на видеата ја прелило чашата и затоа одлучија публиката на популарното шоу да знае што всушност се случувало таму. Ги возеле во смрдливи автобуси, не им обезбедиле храна, стилистите ги навредувале па морале физички да се пресметаат со нив, во продолжение се Фејсбук статусите на двајцата учесници.

 

 

 

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

  Давид Темелков е новиот македонски икс фактор     22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!