Почетна / Спорт / Европското првенство во ракомет уште 24 дена

Европското првенство во ракомет уште 24 дена

 

Одбројувањето започнува!

Уште 24 дена до стартот на Европското првенство во ракомет за мажи во 2014. година.

 

 

11-то по ред првенство во ракомет за мажи организирано од Европската ракометна федерација ќе се одржи во Данска од 12. до 26. јануари, а ексклузивните права за емитување на натпреварите ги има Сител телевизија. Уште 24 дена боите на Македонија повторно ќе заиграат во рацете на верните навивачи.

 

 

Во прилог е и форшпанот кој што го изработи Сител телевизија и го емитува како поддршка за Наумче Мојсоски.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Познатите Македонци со поддршка за ракометарките

Оние кои гордо го виореле македонското знаме на големи настани, знаат колку тежи црвено-жолтата чест. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!