Почетна / Спорт / Европското првенство во ракомет уште 24 дена

Европското првенство во ракомет уште 24 дена

 

Одбројувањето започнува!

Уште 24 дена до стартот на Европското првенство во ракомет за мажи во 2014. година.

 

 

11-то по ред првенство во ракомет за мажи организирано од Европската ракометна федерација ќе се одржи во Данска од 12. до 26. јануари, а ексклузивните права за емитување на натпреварите ги има Сител телевизија. Уште 24 дена боите на Македонија повторно ќе заиграат во рацете на верните навивачи.

 

 

Во прилог е и форшпанот кој што го изработи Сител телевизија и го емитува како поддршка за Наумче Мојсоски.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хакерски напад на ТВП за време на натпреварот Полска – Холандија

Интернет-страницата на спортскиот канал на Полската државна телевизија (ТВП) беше мета на кибер напад за …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!