Почетна / Филм (страна 80)

Филм

Филмот на Хјустон

  Починатата дива имаше во план да се врати на филмското платно и тоа со улогата на мајка на три ќерки што имаат основано бенд пред кој стои голема и успешна иднина. Една од трите членки на бендот се вика Спаркл, по која всушност и филмот го доби името, а …

Повеќе »

Анџелина е уништена!

Филмот “Во земјата на крвта и медот”, првенецот на Анџелина Џоли, во неделата требаше да биде прикажан во киното Ролан во Москва, но неговото прикажување е дрско прекинато.     Како што пишуваат српските медиуми, на прикажувањето на филмот “Во земјата на крвта и медот” во Москва се појавиле само …

Повеќе »

Како до проститутка?

Актерката Ен Хетвеј, која во филмот “Les Miserables” ќе ја глуми проститутката Фантина, одлучи да се држи на строга диета која дозволува да се јадат само јаболки!     Ен Хетвеј е една од американските актерки што никогаш досега немале потреба да држат драстична диета за да ја истакнат својата …

Повеќе »

American Reunion

6-ти април   Американско обединувањеРежија: Џон Хурвиц (Scary Movie 3, Harold & Kumar)Сценарист: Џон Хурвиц, Хајден ШлосбергУлоги: Џејсон Бигс, Алисон Хениген, Крис Клајнл, Томас Јан Николас, Еди Кеј Томас, Шон Вилијам Скоткомедија   Оригиналната актерска екипа од „Американска пита“ од класата 1999-та година се враќа во East Great Falls за …

Повеќе »

Бокс офис 16.03 – 18.03

Американски бокс офис за викендот (16.03 – 18.03)   1. 21 Jump Street ($36,302,612) вк заработка: $36,302,6122. Dr. Seuss’ The Lorax ($22,764,760) вк заработка: $158,387,7753. John Carter ($13,569,795) вк заработка: $53,227,2484. Project X ($4,044,159) вк заработка: $48,170,0055. Act of Valor ($3,733,697) вк заработка: $62,454,0666. A Thousand Words ($3,632,932) вк заработка: …

Повеќе »

Ексклузивни слики

  Ексклузивни слики од снимањето на новиот филм на Џо Рајт (Pride and Prejudice, Atonement), Ана Каренина. Во главните улоги се појавуваат неговата муза Кира Најтли, Џад Ло, Емили Вотсон, Оливија Вилијамс и други. Премиерата е закажана за 9-ти ноември годинава.             DarkShadow | ТВ …

Повеќе »

Огледалце, огледалце

30-ти март Огледалце, огледалцеРежија: Тарсем Синг (The Immortals)Сценарист: Џејсон КелерУлоги: Џулија Робертс, Лили Колинс, Ерми Хамер, Нејтан Лејн, Шон Бин, Мајкл Лернер, Марк Повинели, Роберт Емскомедија, фантазија Една од најомилените бајки на сите времиња доаѓа на големото платно во спектакуларно филмско издание, со добитничката на Оскар, Џулија Робертс во улогата …

Повеќе »

Нови кино сали!

Дојде време да се посвети внимание и на филмаџиите во Македонија. Проектот кој ќе ја заживее кино мрежата, односно ќе ги активира 14-те веќе постоечки кино сали и ќе ја оспособи кино-опремата која повеќе не е во функција, чини 11 милиони денари и ќе се реализира во три фази за …

Повеќе »

Сам дома 5

Дваесет и две години по првото продолжение на “Сам дома” американската телевизија ABC одлучи да снима петто продолжение од култниот филм. “Сам дома 5: Сам во мракот” премиерата ќе ја има кон крајот на 2012-та година. Филмот ќе се фокусира на осумгодишниот Фин (Кристијан Мартин), кој е уверен дека неговиот …

Повеќе »

„Темни сенки“

Ви го претставуваме официјалниот постер и трејлер на новиот филм на Тим Бартон, „Темни сенки“. Премиерата е најавена за 11-ти мај годинава.    Трејлер:        DarkShadow | ТВ Пакет  

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!