Почетна / Серии / Биографската драма за „Рубироса“ повторно со реприза на Телма

Биографската драма за „Рубироса“ повторно со реприза на Телма

Mексиканската биографска серија “Рубироса”, снимена во 12 продолженија во Доминиканската република репризно уште еднаш на Телма, од понеделник до петок во 23.40 часот.

Порфирио Рубироса бил заводник, џет-сетер, возач на спортски автомобили и личност која најмалку од сè сакала да се занимава со политиката и уште помалку да учествува во јавните работи. Тој претпочитал да гради топли односи со жените, заведувајќи ги и добивајќи го тоа што го сака. Се разбира, не сите обиди биле успешни, но со текот на годините Порфирио разработил успешна тактика.

Судбината, сепак, го одведе таму каде што најмалку сакал – во политичка борба против режимот воспоставен од диктаторски владетел. Откако ќе се најде помеѓу претставниците на опозицијата, тој ќе се соочи со многу жени заплашени од ситуацијата. Во оваа позиција, Рубироса може успешно да ги користи своите вештини.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Напнатата британска трилер серија „Лажго” од овој викенд на Сител

Лора е паметна и посветена наставничка, која скоро излегла од една љубовна врска и сега …

error: Содржината е заштитена!