Почетна / Сапуници / Бали Бег и Неџла го очекуваат своето второ дете

Бали Бег и Неџла го очекуваат своето второ дете

Познатиот турски брачен пар го очекува своето второ дете.

34-годишната турска актерка Фахрие Евџан, позната по улогата на Неџла во серијата „Кога лисјата паѓаат“ веќе го има синчето Каран со Бурак Озџевит, кој кај нас се прослави со улогите на Кемал во „Карасевда“ и Бали-бег во „Величествениот“.

Фахрие е инаку во третиот месец од бременоста.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Актерите од „Забрането јаболко“ и „Дива“ во нова серија на Канал 5

По завршетокот на “Забрането јаболко” на Канал 5 телевизија во истите термини ќе се емитува …

error: Содржината е заштитена!