Почетна / Забава / Дали брадата е одраз на машкоста – одговараат јавните личности

Дали брадата е одраз на машкоста – одговараат јавните личности

Факт е дека брадата и мускулите во голема мера може да го подобрат или нагрдат изгледот на мажот.Контурите на лицето и густината на брадата значително може да влијаат врз тоа дали брадата на некиј маж ке стои добро или не.

Меѓутоа, во изборот помеѓу мазно момчешко лице и она на дрвосечач во најголема мера одлучува личниот избор,дтил и впечаток кој некој сака да го остави на другите. Токму за ова естрадниот магазин “Бекстејџ” реши да ги праша дел од нашите јавни личности : Дали брадата е одраз за машкост, ова се нивните одговори:

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заврши „Фолк Фест Валандово 2024”, прочитајте кои се победниците

Со песната „Темјана”, музика на Ванчо Димитров, текст Огнен Неделковски и аранжман на Љупчо Соколовски, …

error: Содржината е заштитена!