Почетна / Забава / Авалон: Многу е реално дека догодина Simply Red доаѓаат во Скопје

Авалон: Многу е реално дека догодина Simply Red доаѓаат во Скопје

Авалон продукција најави еден настан кој ќе ја одбележи следната година. Британскиот поп соул бенд “Simly red” со концерт во Скопје е настанот кој е многу веројатно дека ќе се случи во јуни 2021 година.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Скопскиот џез фестивал од 14-ти до 17-ти октомври на МРТ 3

Од 14ти до 17ти октомври ќе се одржи Скопскиот џез фестивал. Покрај квалитетната музика, главниот …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!