Почетна / Живот / Skopje Light Art District 2019 ќе го осветли Скопје и оваа година

Skopje Light Art District 2019 ќе го осветли Скопје и оваа година

Од 29-ти мај до 1-ви јуни, во Старата скопска чаршија, на кејот и во Градскиот Парк ќе се одржи Меѓународниот фестивал на светлината – Skopje Light Art District 2019. 25 меѓународни и домашни уметници, уметнички здруженија и групи, со 26 светлечки инсталации, перформанси и 3Д проекции во најразновидни форми и облици на Скопје и скопјани повторно ќе им ја доловат магијата на светлосната уметност.

Skopje Light Art District – 29.5.-1.6.2019

Од 29-ти мај до 1-ви јуни, во Старата скопска чаршија, на кејот и во Градскиот Парк ќе се одржи Меѓународниот фестивал на светлината – Skopje Light Art District 2019.25 меѓународни и домашни уметници, уметнички здруженија и групи, со 26 светлечки инсталации, перформанси и 3Д проекции во најразновидни форми и облици на Скопје и скопјани повторно ќе им ја доловат магијата на светлосната уметност.Придружете ни се и бидете дел од ова необично и уникатно доживување во главниот град, осветлено и обоено во сите бои – Skopje Light Art District 2019!

Gepostet von Skopje Light Art District am Dienstag, 21. Mai 2019

Придружете ни се и бидете дел од ова необично и уникатно доживување во главниот град, осветлено и обоено во сите бои – Skopje Light Art District 2019!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МБСК и Амбасадата на Бугарија организираа продуктивна средба

Македонско-бугарската стопанска комора и Амбасадата на Р.Бугарија во Македонија со бизнис секторот од двете држави …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!