Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Анкета: Дали вреди да се вложува во македонски музички спотови?

Анкета: Дали вреди да се вложува во македонски музички спотови?

Познатите, светски музички ѕвезди, сакајќи што подобро да ги претстават своите песни, трошат огромни суми пари за снимање спотови. Цените на снимањето ги надминуваат сите можности на „обичен” човек.

Но, што е со локалните пејачи? Колку пари трошат тие? Секако, нивните буџети се многу помали, што меѓу другото може да се забележи и во самите видеа. На тема дали вреди да се вложува во музички спотови и дали добар спот е предзнак за добар хит естрадниот магазин „Бекстејџ” разговараше со нашите јавни личности.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!