Почетна / Забава / Ново видео: Ангелина – Се ти е дозволено
Ангелина Стојаноска - Се ти е дозволено

Ново видео: Ангелина – Се ти е дозволено

Младата битолчанка Ангелина Стојаноска ја оствари првата соработка со познатиот композитор и продуцент Јован Јованов. Синглот насловен како „Се ти е дозволено“ со динамичен и брз ритам, деновиве е објавен во етерот. За истиот веќе е изработен видео спот од страна на режисерот Огнен Шапковски и веќе официјално е претставен на јавноста.

 

Ангелина Стојаноска - Се ти е дозволено

Ангелина досега има настапувано како дебинтант на Макфест, Охрид фест и на изборот за песна на Евровизија. Од авторите има соработувано со Роберт Билбилов и Лазар Цветковски.

Ова и е прва соработка со Јованов и неговитот тим. Погледнете го видеото во продолжение.

 

 

 

 

Martin M. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова композиција на Тадиќ и Холцверт инспирирана од „Поступано оро“

Светски познатиот гитарист и композитор Мирослав Тадиќ со виолинистката Ивет Холцварт неодамна ја промовираше композицијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!