Почетна / Телевизија / Алфа телевизија го проширува тимот, погледнете што се бара

Алфа телевизија го проширува тимот, погледнете што се бара

Алфа телевизија има потреба од референт за човечки ресурси (HR). Потребни квалификации:

-Високо образование
-Со или без работно искуство
-Солидно познавање на Англиски јазик
-Динамична и комуникативна личност
За да аплицирате потребно е да испратите ваша кратка биографија и мотивациско писмо на следниот меил : [email protected]

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Пакет со срдечни честитки за роденденот на Канал 5

Телевизија Канал 5 слави 25 години постоење. Вчера во скопскиот ресторан “Воденица”, тимот на телевизијата …

error: Содржината е заштитена!